Orodja po fazah postopka vrednotenja in priznavanja neformalno in priložnostno pridobljenega znanja

Spodaj so po fazah postopka vrednotenja in priznavanja neformalno in priložnostno pridobljenega znanja našteta orodja, ki jih svetovalci uporabljajo pri svojem delu. Predstavljena so tako orodja, ki smo jih razvili na Andragoškem centru Slovenije, kot nekatera druga orodja, za katera smo presodili, da so svetovalcem pri njihovem delu lahko v pomoč.

image/svg+xml

    Namen in cilji uporabe: Je pripomoček svetovalcem za vrednotenje izraženosti ključne kompetence kulturna zavest in izražanje v osebnem in poklicnem življenju ter v podporo pri načrtovanju nadaljnje krepitve te kompetence.

    Tip: samoocenjevalni vprašalnik v elektronski ali papirni obliki

    Koraki za izvedbo:

    • Predstavitev namena vrednotenja kompetence kulturna zavest in izražanje in procesa vrednotenja, ki vključuje tudi pogovor po reševanju vprašalnika.
    • Predstavitev vprašalnika in načina njegovega izpolnjevanja.
    • Svetovanec izpolnjuje vprašalnik individualno, a je priporočljivo, da je svetovalec prisoten za morebitno pomoč in razjasnitev vprašanj ter dvomov.
    • Svetovalec analizira svetovančeve odgovore in se z njim pogovori o vseh vidikih umeščenosti kulturne zavesti, izražanja in ustvarjalnosti v njegovo osebno in poklicno življenje.
    • Na podlagi rezultatov vprašalnika in ugotovitev v pogovoru svetovalec v dogovoru s svetovancem oblikuje predloge za nadaljnji razvoj in krepitev te kompetence.
    • Svetovalec pripravi zapis povratne informacije oziroma mnenja.
    • Rezultate in povratno informacijo oziroma mnenje predstavi svetovancu.


    Rezultat:

    • Svetovanec dobi povratno informacijo o svojih močnih in šibkih področjih kompetence kulturna zavest in izražanje oziroma mnenje o razvitosti te kompetence.
    • Ugotovitve vrednotenja omogočajo prepoznavanje potreb po usposabljanju in izobraževanju na področju kulturne zavesti in izražanja ter zagotavljanje ustrezne podpore pri dostopanju do virov neformalnega in priložnostnega učenja za krepitev te kompetence.
    • Čas izpolnjevanja vprašalnika: 15 – 30 minut.
    • Čas za pogovor po izpolnjevanju vprašalnika: 45 minut.


    Vir: Andragoški center Slovenije, Strokovna podpora informativno svetovalni dejavnosti in vrednotenju neformalno pridobljenega znanja 2016–2022

    Dostop (z geslom): Ker je vprašalnik podpora svetovalnemu procesu, priporočamo, da ga svetovanec izpolnjuje v času svetovalne obravnave, geslo dobi pri svetovalcu.

    Priročnik za uporabo vprašalnika

    Opomnik za vodenje osebnega pogovora s svetovancem po izpolnjevanju vprašalnika


Na vrh strani
Andragoški center Republike Slovenije
Ulica Ambrožiča Novljana 5, Ljubljana, Slovenija

T: 01 5842 560
F: 01 5842 550
info@acs.si
www.acs.si